Anadolu Farm Nedir ? İkinci Çiftlik Bank Dolandırıcılığı mı Yapıldı ?

Anadolu Farm Dolandırıcılığı
Anadolu Farm
Çiftlik Bank benzeri dolandırıcılık ile vurgun yaptığı öne sürülen Ekolium A.Ş. şirketinin altında faaliyet gösteren ve bir yılda yaklaşık 200 milyon lira para topladıkları iddia edilen Anadolu Farm'ın kurucusu İsa Karademir, "Onlar gibi bir yere gitmedik, bizim sistemimiz çok farklı. Müfettişler ‘bu sistemi kapatmanız lazım’ dediği anda herkesin içi rahat olsun insanların anaparasını ödeyecek güçteyiz" dedi.

Kayseri’de Çiftlik Bank gibi bir yapıya sahip olduğu iddia edilerek hakkında soruşturma başlatılan Anadolu Farm’ın kurucusu İsa Karademir, banka hesaplarına bloke konduğunu belirterek, “Bu blokeler kalktıktan sonra şirketimiz ödemeleri yapacaktır” dedi.
MASAK’ın suç duyurusu üzerine savcılığın 5 Şubat’ta soruşturma açtığı ve şirketin yöneticileri hakkında soruşturma açıldığı belirlendi.


44 Bin Müşteri, 4.500 Yatırımcı Mağdur

Şirketin 44 bine yakın ve 4 bin civarında yatırımcısı olduğunu söyleyen Karademir, üyelerine hesaplara incelemelerden dolayı bloke olduğu için ödeme yapamadıklarını söyledi. Gündemde olan Çiftlik Bank'tan tamamen farklı bir sistemde çalıştıklarını ve bir marka değeri oluşturduklarını kaydeden Karademir açıklamalarına şöyle devam etti: "Bizim Çiftlik Bank ile çok farklı bir çalışma sistemimiz var, benzetilemez bile.

Anadolu Farm
Anadolu Farm

Bizim şirketimiz Kayseri’de kurulmuştur, yatırımlarını yurtdışına değil Türkiye’de yapmaktadır. Doğal olarak birçok kişiye istihdam sağlamıştır. Böyle olunca bizim Çiftlik Bank’tan birçok farkımız var. Biz şirketimizin topladığı yatırımlara senet veriyoruz. Mesela şirketimize yatırım yaptınız, biz anaparanızı garantiye alıyoruz.

Senet Veriyoruz...

Bir problem yaşanmasın diye insanlara senet veriyoruz. Onlar sözleşme yaparken biz senet veriyoruz. Onlar gibi yüzde 300 gibi bir kazanç oranı yok. İnsanların yatırımına göre yüzde 200’e yakın bir kazanç oranı var. Şirketimize gelen yatırımlarla o şirketin yurtdışına satılan miktara baktığımızda en az 10 katı fiyat farkı var. İnsanlardan ‘restoranlardan kazandığınız parayla ödeme yapabilecek misiniz’ gibisinden sorular geliyor. Bizim şuanda bu sistemi durdurmadan önce bekleyen 12 tane talebimiz vardı. Biz ekstradan bir de marka değeri oluşturuyoruz. Bizim tamamen hem oyun içeriği hem yatırım olarak onlardan tamamen farklı bir sistemimiz var."


En kötü durumda şirketimizin mevcut mal varlığı insanların senetlerine istinaden anaparalarını ödeyecek güçtedir. Bu konuda kimse huzursuz olmasın. Müfettişler ‘bu sistemi kapatmanız lazım’ dediği anda herkesin içi rahat olsun insanların anaparasını ödeyecek güçteyiz" dedi.

Not: Bakalım bu işin sonu nasıl bitecek kaç dolandırıcılık daha olacak bunun önüne geçemiyorlar çünkü yasalarımız yetersiz kalıyor çok kötü bir durum umarım bu tarz şeylere kanmazsınız.

Tavsiye Yazı: https://harunlog.blogspot.com.tr/2018/03/kayip-malezya-ucagi-google-mapsla-bulundu.html

Kaynak : Kaynak 

1 yorum:

Bunları yapan değil de bunlara para yatıranları suçlamak lazım biraz da akıllanmak nedir bilmiyorlar senelerddir bu dolandırıcılık var

Bir Yorum Atsana
EmojilerEmoticon