Adsense Otomatik Reklamlar Nedir? Nasıl Kurulur?


Adsense Otomatik Reklamlar Nedir

Hemen hemen bir ay kadar önce duyurulan Adsensenin yeni gözdesi otomatik reklamlardan bahsedeceğiz.Şuanda tam oturmamış bir özellik olsa da aslında sizi büyük dertlerden kurtarıyor.İddia edildiğine göre reklam botlarının makine öğrenimi sayesinde reklamlar sitenizin en iyi ve en uygun yerlerine çıkıyor tabi bu iddia ne kadar doğru orası tartışılır.

Yaklaşık olarak 1 haftadır reklamları uygulamama rağmen iyi bir sonuç alabildiğimi söyleyemem.Sistem aslında çok yeni olduğundan zamanla oturacağını düşünüyorum.Gözlemlerim sonucu elde ettiğim bilgileri anlatayım.Yazının sonunda adsense otomatik reklamları nasıl eklersiniz ve en iyi nasıl kullanabilirsiniz ondan bahsediyorum şimdi test ettiğim sürede neler oldu ona bakalım.İlk yaşadığım sorun reklamların çok boğması oldu hele ki mobilden siteye girince reklamlar her yerden fırlamaya başlıyordu.Adsense Otomatik reklamların ilk oturması gereken sorunu bu bence.Bunun haricinde reklamlar sizin istediğiniz değil Adsense göre en uygun yere çıkıyor yani bu kodu eklediğinizde istediğiniz yere reklam koyamıyorsunuz.Ayrıca reklam sayısını da yine adsense belirliyor.

İyi yönlerinden bahsetmek gerekirse öncelikle sizi tek tek uygun olur mu acaba düşüncesiyle reklam ekleme derdinden kurtarıyor.Reklamlardan gelirim daha fazla olsun diyenler içinde güzel bir seçenek gibi duruyor çünkü mobilde her an her yerden reklam fırlayabilir aman diyeyim. :)

Adsense otomatik reklamları nasıl eklenir ne kadar süre sonra görünmeye başlar blogger kullanıcıları için adsense otomatik reklamları bloggera nasıl eklenir hepsi tek başlıkta.


Adsense Otomatik Reklamları Siteme Nasıl Eklerim ?

Adsense kontrol panelinize girdikten sonra ;

Adsense Otomatik Reklamlar Nasıl Eklenir
Adsense Otomatik Reklamlar Nasıl Eklenir


Reklamlarım --->  Otomatik reklamlar ---> Yeni Url Grubu

Şeklinde ilerleyerek ulaşıyorsunuz daha sonra karşınıza bir uyarı çıkıyor onayladıktan sonra sizlere ne tür reklamların görünmesini istediğiniz soruyor reklam birimlerinizi seçtikten ve sonraki adıma geçtiğinizde sizlere bir reklam kodu veriliyor.

Verilen reklam kodunu <head> tag'inden sonra ekliyorsunuz yaklaşık olarak 20 dk sonra reklamlar belirmeye başlıyor iyi kazançlar dilerim.

Not 1: Eğer kendi eklediğiniz reklamlar varsa ne tür reklamlar gösterilsin kısmından dilediğiniz reklam çeşidini seçebilirsiniz.Zaten adsense sitenizdeki önceden eklediğiniz reklamlara bakıp ona göre hesap yapıyor.

Tavsiye Yazı : https://harunlog.blogspot.com.tr/2014/03/blog-yazarligi-icin-uzman.html


5 yorum

Bence reklamların haksız kazanç ve reklam veren açısından daha uygun olacağını düşündüm yanlışlıkla tıklanacak yerler ve değişik yerlerde olacağına adsensenin belirlemesi daha uygun olmuş iyi bir konuya açıklayıcılık getirmişsin teşekkür ederim.

Yararı kadar zararıda var gereksiz yerlerde reklam gösterebiliyor.

Aynen ayrıca mobilde her yerden reklam atıyor...

Rica ederim beğendiyseniz ne mutlu bana

Geliştirilmesi gerekiyor daha

Bir Yorum Atsana
EmojilerEmoticon