Windows Xp Sonlandırılıyor

 Microsoft şirketinin yaptığı son açıklamaya göre Microsoft'un windows xp'ye sunduğu resmi desteğe 8 Nisan 2014 tarihinde son vereceğini duyurdu.Şirket kullanıcılarına mail atarak desteğin sona ereceğini bildirdi.Efsanevi işletim sisteminin 8 nisandan sonra yeni nesil tehditlere,hata düzeltme fonksiyonlarına güncelleme ve destek sunmayacaklarını açıkladılar.Bilgisayarının özellikleri uygun olan kullanıcılarının yeni nesil işletim sistemlerine geçmesi Microsoft tarafından tavsiye edildi.Bilgisayar özelliklerinin işletim yeni işletim sistemine uygun olmayanların ise yeni bir bilgisayar alınması gerektiği duyuruldu.

xp son tarih


 Windows xp üzerinde bulunan dosyaların,resimlerin vb. şeylerin Windows 7/8/8.1 'e aktarılması için PcMover Express For Windows Xp kullanımı tavsiye edildi.Programın indirme adresi www.windowsxp.com
olarak açıklandı.Windows xp üzerindeki uygulamalarını yeni cihazlarına aktarmak isteyenler PCmover Professional ürününe indirimli fiyatla sahip olabilecekler.

Xp Kullanıcıları İçin Son Uyarı

8 nisandan sonra Windows xp kullanıcıları bilgisayarlarında artık yazılım güncelleştirmeleri olmayacak.Güncellemeler sayesinde bilgisayarlar virüslerden,casus yazılımlardan vb. uzak tutulabiliyordu artık güncelleştirmeler olamayacağına göre bilgisayarlar virüslere açık hale gelecekler.Bilgisayarları kullanmaya devam etseniz bile yazılım,destek uyarıları söz konusu olacak diyebilirim.


Bir Yorum Atsana
EmojilerEmoticon