Kombi Kış Desteği

kobi


Kombi kullanıcıları kış aylarının gelmesi ve soğukların iyice bastırması ile arızalanan kombilerini yaptırmak için servisler ile adeta savaş vermektedir. Servisler ise bu aylarda birden çoğalan kombi arızalarına müdahale etmekte yetersiz kaldıklarından bir çok kombi kullanıcısı mağdur durumdadır.

Bu mağduriyetlerin başlıca sebebi olarak kombi kullanıcılarının kombi bakımlarını yaptırmamaları ve en ufak bir problem dahi oluştuğunda servisler ile irtibata geçerek kombi servislerini meşgul etmeleri geliyor.
Bilindiği üzere kombiler elektronik cihazlardır ve mekanik aksamlara sahiptirler.  bu cihazlar sürekli olarak kullanıldıklarından zaman içerisinde arıza yapmaları gayet normal karşılanmalıdır. Ancak bunun önüne geçmek ve kış aylarında kombi servislerinin en yoğun olduğu tarihlerde mağdur olmamak için yaz ayının son haftalarında kombi bakımınızı yaptırmanız size fayda sağlayacaktır.
Diğer bir sorun ise kullanıcıların kombinin suyu dahi bitse hemen telefonlara sarılıp köşe bucak kombi servisleri aramasıdır.
Hemen her marka kombide kullanıcıları bilinçlendirmek üzere arızalar ile ilgili bilgilerin gösterildiği paneller mevcuttur. bu panellerde gösterilen kombi arıza kodları ile cihazın hangi aksamında ne gibi bir arıza olduğunu tespit edebilir. hatta bazı durumlarda sorunları kendiniz bile halledebilirsiniz.
Böylece hem kombi servislerine boşuna para ödememiş hemde gerçekten ihtiyacı olan insanların kombi servislerinden yararlanmalarını engellememiş olursunuz.
Günümüzde İnternet o kadar çok gelişti ki artık insanlar oturdukları yerden internet sayesinde birçok bilgiye ulaşabiliyorlar.Bizim sizlere tavsiyemiz kombi arızaları ile ilgi birçok kombi forumu mevcut.


Servis çağırmadan önce bu sitelerde arama yaparak sorunlarınızı çözebilir diğer kullanıcılar ile bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.


Bir Yorum Atsana
EmojilerEmoticon