İlluminati Nedir ? Amaçlari Nelerdir ?

 İlluminati Türkçe anlamı ile aydınlatılmışlar olarak çevrilen ve kökeni Latince de illuminatus olarak geçen bir topluluktur.Pek bilinmeseler de belirli toplantılar yaptıkları ve kötü amaçlara yöneldikleri kesinliktir.İlluminati gerçekte çok güçlü yatırımcılar,siyasetçiler,iş adamlar yani genel olarak zengin ve ipin ucunu elinde tutabilen kişilerin önderliğinde hareket eden bir gruptur.Bu grubun en üst kademesinde bulunan onların verdiği isim ile "iç çemberi" oluşturan 10 kişi vardır.Bu 10 kişi bir diğer alt kadro olan 300 kişiye emirler verip nerede karışıklıklar çıkaracaklarını neler yapacaklarını söylerler.Yani bizim anlayacağımız dille 10 kişinin talimatlarını yerine getiren 300 kişi var.

illuminati nedir amaçları nelerdir

Kuruluşu :

1 Mayıs 1776'da Münih'te Alman hukuk profesörü Adam Weishaupt tarafından kurulmuştur.Rönesans döneminde kurulan bu gurup başlarda gizli olmaması nedeniyle Baveryan hükümeti tarafından dağıtılmış ve tüm belgeleri halka yayınlanmıştır.Bu olaydan sonra tekrar toplanan İlluminati topluluğu artık gizli olma ilkesi ile hareket etmiştir.

Yöneticileri : 

İlluminati örgütünü yöneticileri 10 kişidir demiştik.İç çemberi oluşturan yöneticilerin yaşadığı yerler, Fransa'da 3, Amerika'da 2, Kanada, İngiltere, Avusturya, Güney Amerika ve İspanya'da birer üyeye sahiptir.

İlluminati'de Temel Amaç

İlluminati' nin bilinen en büyük amacı.Tüm Dünya'yı tek din tek devlet ve tek dil altında toplamayı hedefleyen bir grup.Örgüt kendine ati simgelere sahipti bunları yazımın sonunda resim olarak sizlere sunacağım.Bu simgeler ile kendilerinin ne kadar güçlü bir örgüt olduklarını kanıtlamaya ve işaretlerini herkese tanıtmaya çalışırlar.İlluminati örgütü  Backmasking,25. kare,Subliminal Mesaj teknikleri ile ilerlemektedir.Birazda bu tekniklerin neler olduklarına bakalım.

Backmasking :


backmasking-nedir


 Backmasking genelde bizlerin çoğu şarkıda duyduğumuz ama farkına varmadığımız bir tekniktir.Backmasking beyini uyaran ve yapması gereken şeye yönlendiren bir tekniktir.Bu tekniğin genel amacı yine itaat'tır.Backmasking şarkılara tersten düşük ses ile eklenen gizli mesajlardır.Şuana kadar yapılan tüm backmaskingler kötü kişilerin şeytana olan bağımlılığını ve isyanlar çıkarmaya teşvik ettiği bilinmektedir.Örnek verecek olursak duman gurubunun bir şarkı sözüne örnek verelim "Giderek üzdün bizi zaman" sözleri backmasking ile tersten okunuşu namaz izib nüdzü keredig şeklinde anlaşılmaz bir haldedir zaten backmasking de tüm sözler anlamlı olmak zorunda.Giderek üzdün bizi zaman sözü backmasking ile namaz bizi üzdün giderek şeklindedir.Genel olarak bas müziklerin bulunduğu ortamlarda uzak durmanızı tavsiye ediyorum.Çünkü bas müzik o kadar yoğun bir şekilde çalar ki sizin algılamanız zor ama beyninizin bunu algılaması kolay olur.İlluminati Backmasking ile kolaylıkla fikirlerini yayabilmektedir.

25. Kare Yöntemi : 

İnsan gözü 1 sn'yede 24 kare algılayabilir.Beynimiz ise 25. kareyi yani bu 25. kare ne olursa bilincimiz bu şeye sahip olmayı ya da onu satın almayı sağlıyor.Örneğin siz televizyonda ya da bilgisayarda bir film izliyorsunuz bu filimde 25. kareye cheetos ye ekleniyor ve sizde gidip cheetos yiyiorsunuz.Ama bu sizin algıladığınız bir şey değildir beyniniz algılar ve yapmanızı ister.1950 yılında 25. kare tekniğini geliştiren bilim adamı James Vicary bir televizyon filiminin 25. karesine kola iç mısır ye yazıları eklenmişti.Bu deney sonunda kola satışları %18 mısır satışları %57 arttı.

25.-kare-kola


Yukarıda vermiş olduğum kola resminde sizi kola içmeye teşvik eden büyük bir güç var göz bunu algılamasa da beyin yapmanızı emrediyor.Bir alt resimde 25. kare bulunuyor bakabilirsiniz.

yirmibesinci-kare-yontemi


Bu yöntem başlar da insanları Amerika'ya yerleşmeyi ikna etmekte kullanılmıştır.Tabi bu yöntem büyük zararlara neden olduğu için çoğu ülkede yasaklanmıştır.

Subliminal Mesaj :


İlluminati örgütünün kullandığı ve bizlerin bildiği 3. tekniktir.İnsanlar resimlere baktığında genel olarak algılayamazlar ama beynimiz hemen algılar.Yine resimlerden yola çıkarak açıklayabileceğimiz bir teknik.En çok çizgi filimler de ve ünlü markalarda bulunur.İnsanları her zaman bir şeylere teşvik eder.

subliminal-mesaj-nedir


 Bizim ülkemizde en çok tüketilen içeceklerin arasında kola bulunuyor.Reklamları ile insanlar etkileyen içecek olan pepsi içeceği resimde görüldüğü gibi kutuları üst üste koyulduğunda beynimizin algıladığı ve bizlerin gözden kaçırdığı bir şey ortaya çıkıyor.

Yine ülkemizde çok içilen ve insanların bağımı olduğu bir şey olan sigara markası camel sizce bu markayı bu kadar ünlü yapan nedir ? Tabi kide resimlerinde subliminal mesajlar içermesidir.Yukarıda bulunan resimden yola çıkarsak bir kadının devenin ön bacaklarından hörgücüne doğru çizildiği fark ediliyor.Biz buna pek dikkat etmesek de beynimiz her zaman algılar.

İlluminati Simgeleri :

ra-tanrisi-nedir


İlluminatinin en önemli simgelerinden biridir.Ra tanrısı Eski Mısırda uzun bir zaman boyunca devletin tanrısı olarak kabul edilmiştir.İnanılan diğer tüm tanrılar Ra tanrısının yansıması olarak kabul edilir.Karşımıza çıkan tek göz simgesi ise Ra'nın gözü olarak kabul edilir.

tek-goz-illuminati


Tek göz Ra'nın gözü anlamına gelir.Tek göz her şeyi gören göz anlamına gelir.İlluminati de en çok kullanılan simgedir.Bu simgeyle çoğu yerde karşılaşabiliriz.

bitmemis-piramit


Bitmemiş piramit yine bu örgütün büyük bir simgesi haline gelir piramit yanlız olarak kullanılmaz genel olarak tek göz ve gözün arkasında duran güneş ile kullanılır.Amerikan parsın da yani dolar da 1 dolarda bitmemiş piramit piramitin üstünde tek göz ve arkasında güneş bulunur.

illuminati-gunes


Güneş illuminatide tek başına asla kullanılmaz.Güneş piramit ve göz ile beraber kullanılan ve aydınlanma anlamına gelen bir simgedir.Şimdilik sizlere İlluminati hakkında bahsedeceklerim bu kadar bir sonraki yazımızda görüşmek üzere...


Bir Yorum Atsana
EmojilerEmoticon