Kullanabileceğiniz En İyi Ücretsiz Antivirüsler

Gün geçtikçe teknoloji gelişiyor ve insanların kullandığı elektronik aletlere virüsler tarafından binlerce zarar veriliyor.Bilgisayarınıza veya telefonunuza virüs bulaştığını ve bütün aile fotoğraflarınızın ya da en sevdiğiniz müziklerin hepsinin silindiği düşünün ya bu dosyaların yedeği yoksa ne kötü olurdu değil mi?
Bu nedenle bu yazımda sizlere kullanabileceğiniz en iyi ve ücretsiz antivirüslerden bahsedeceğim.


antivirüs


Olaya birde farklı yönden bakalım...

Antivirüs yazılımı bilgisayarda ve telefonda yüklü koruma modunda biri sizinle alay etmek için ya da sizin dosyalarınızı silmek için bir virüs atıyor ama bizde de antivirüs yazılımı olduğu için gelen virüslü dosya daha açılmadan siliniyor.Bu daha iyi değimi.


Antivirüs Nasıl Çalışır


Antivirüs sürekli kendini güncellediği için yeni çıkan virüsler için en etkili yöntem ve hangi dosyanın virüslü olup olmadığını aldığı güncelleme sırasında öğrenir.


Bugün sizlere sunacağım antivirüsler bilgisayar için en iyi ücretsiz korumalar diyebilirim.Android içinde bir daha ki yazımda paylaşacağım.

En İyi Ücretsiz Antivirüsler  1. Avast Free Antivirüs
avas-antivirus


Benimde severek kullandığım sizin yerinize sürekli kendini güncelleyen bir antivirüs yazılımıdır.Programı indirdikten sonra 30 gün ücretsiz kullanabiliyorsunuz avas'ta üyelik yaparak ücretsiz olarak ömür boyu kullanabiliyorsunuz isteyenlere pro seçenekleri de mevcut.Şimdi indirme linkini vereyim.

Link: Avast İndir  2. AVG Antivirüs

avg-antivirus


Hızıyla bilinen ve benim gözümde ücretsiz anlamında 2. sırada bulunan bir antivirüs yazılımı ayrıca avg antivirüste'de avasta olduğu gibi kendini otomatik güncelliyor 5 dk içinde hızlıca kurulur tavsiye ettiğim bir antivirüs şimdi indirme linkine geçelim.

Link: AVG İndir


3. Comodo Antivirüs

comodo-antivirus


Windows ve Mac'de kullanılabilen çeşitli özelliklere sahip olan bir antivirüs.Tek kusuru ise yakalanan virüsleri manuel (elle) silmeniz.
Şimdi indirme linkini vereyim.

Link: Comodo İndir


4. Adware Antivirüs

adware-antivirus


İnternette gezinirken sizi ayrıca koruyan bir yazılım.Bilgisayarınızdaki her açtığınız dosyayı gözden geçirip sizlere bilgiler sunar.Zararlı yazılımlara karşı avg ile kıyaslanabilir diyebilirim.Casus yazılımlar için en popüler adware yazılımıdır.Şimdi indirme linkini vereyim.

Link: Adware İndir

5. Malwarebytes Antivirüs

Malwarebytes


Siz bir siteye girmeden önce tarama yapan sizi güven altına alan bir yazılım.Türkçe arayüzüyle kullanımı basit bir antivirüs yazılımıdır.
İndirme linkini vereyim.

Link: Malwarebytes İndir


Son Sözler:

Sizinde kullanıp beğendiğiniz bir antivirüs varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum Atsana
EmojilerEmoticon